piątek, 15 stycznia 2010

Scrapkowe zakupy w milmar i scrap.com.pl

Krótka recenzja z moich pierwszych scrapkowych zakupów ;)

Specjalistyczny asortyment dla scrapbookingu w lokalnych miastowych sklepach nie jest dostępny (przynajmniej w większości polskich miast), więc sklepy internetowe zyskały niebywałą popularność i jest ich, na szczęście dla nas, coraz więcej. Na szczęście, gdyż jak powszechnie wiadomo, im większa konkurencja, tym korzystniejsze propozycje dla klientów.

W tym miesiącu przeznaczyłam pewna sumkę na zakup nitowników, tuszy pigmentowych i papierowych kwiatków. Przeszukując sklepy internetowe i ich oferty wybrałam dwa, w których dokonałam pierwszych zakupów tylko i wyłącznie z myślą o materiałach przeznaczonych do scrapbookingu.

Milmar - dystrybutor produktów firmy Fiskars. Na stronie internetowej w dziale "artykuły dziecięce, biurowe, szkolne" znajdziemy kilka kategorii produktów. Nitowników tej firmy szukałam w kilku sklepach, tu okazały się być po przystępnej cenie. Do kompletu zamówiłam zestaw nitów i nożyk - wycinarkę do papieru. Wszystkie produkty widniały jako dostępne. Minusem był brak kosztów przesyłki na stronie, dopiero w końcowym etapie realizacji zamówienia pokazała się magiczna kwota, którą trzeba do zakupów doliczyć. Po złożeniu zamówienia natychmiast przyszedł mail z podsumowaniem i ostrzeżeniem, aby nie nie płacić, tylko czekać na kolejnego maila potwierdzającego koszty wysyłki. Po otrzymaniu drugiego maila zrobiłam przelew, potwierdzenie elektroniczne wysłałam w odpowiedzi na maila wraz z zapytaniem, czy tego dnia mogę się spodziewać nadania paczki. Niestety, otrzymałam informację, iż zamówiony towar nie jest dostępny i trzeba czekać na zrealizowanie zamówienia około tygodnia. Uzbroiłam się więc w cierpliwość i czekałam od czwartku 8-01-2010. Wczoraj, czyli równo tydzień później mailowo poinformowano mnie, że paczka została wysłana, i rzeczywiście szczęśliwie dotarła na dzień następny.

Podsumowanie:
+ przystępna cena, bardzo dobry kontakt, wysyłka zgodna z cennikiem poczty polskiej

- brak aktualnych informacji na stronie o dostępności towaru, brak przejrzystych informacji o kosztach wysyłki

Moja rada:
Zanim zamówisz towar najlepiej skontaktuj się telefonicznie aby ustalić, czy interesujące cię materiały są aktualnie dostępne, jeśli nie, jaki będzie okres oczekiwania i dokładne koszty wysyłki.

Sklep dostępny pod adresem: http://milmar.pl/

Scrap.com.pl

Znany bardzo dobrze forumowiczkom scrappassion sklep Endiego. Oferta na stronie bardzo przejrzysta, przystępne ceny, gwarantowany stały koszt przesyłki. Oferta może nie jest za bogata, ale sklep cały czas się rozwija i wzbogaca asortyment. Kupiłam kilka drobnych rzeczy w piątek, od razu poszedł przelew, z uwagi na weekend transakcja dotarła na konto docelowe w poniedziałek. We wtorek 12-01-2010 nadany list polecony priorytetowy, paczka odebrana w środę. Jestem bardzo zadowolona. Zresztą, kto nie jest? Forum scrappassion wytypowało właśnie scrap.com.pl jako najlepszy sklep 2009 roku! Wyróżnienie w pełni zasłużone, o czym przekonałam się sama :)

Podsumowanie:
+ przystępne ceny, stały (i niski) koszt przesyłki, bardzo dobry kontakt

- a są jakieś?

Sklep dostępny pod adresem: Scrap.com.pl/

Mam nadzieje, że te informacje okażą się pomocne przy Waszych scrapkowych zakupach ^^

0 Comments: